Toczenie i Frezowanie

    Toczenie i frezowanie części na zamówienie wykonujemy na maszynach sterowanych komputerowo CNC. Na zlecenie klienta i po otrzymaniu rysunków lub modelu bryłowego wytwarzamy części maszyn i inne elementy. Zarówno możemy toczyć jak i frezować w stali nierdzewnej, stali wysokogatunkowej, aluminium i tworzywie. Za pomocą maszyn CNC możemy w sposób swobodny kształtować obrabiane powierzchnie. Posiadamy maszyny firmy HAAS tokarkę oraz centrum frezarskie z czwartą osią. Dysponujemy szeroką wiedzą technologiczną ponieważ zatrudniamy doświadczonych technologów. Nasz zespół projektantów na podstawie dokumentacji 2D przygotuje model bryłowy do celów toczenia i frezowania. Również nasi projektanci wykonają dokumentację na podstawie dostarczonej bryły 3D. Korzystamy ze specjalistycznych oprogramowań CAD/CAM SolidWORKS.

    Na naszych maszynach toczenie i frezowanie wykonujemy z dokładnością do 0,02mm. Ta dokładność jest wystarczająca do osiągnięcia odpowiedniej tolerancji pod pasowanie łożysk.  Na koniec bez wątpienia warto wspomnieć, że naszą specjalnością jest obróbka stopów magnezu- stopu powszechnie wykorzystywanego w lotnictwie i przemyśle motoryzacyjnym. Stop ten uznawany jest za trudny w obróbce ze względu na samozapłon. Bardziej może nie trudny ale niebezpieczny bo sam magnez obrabia się łatwiej niż aluminium. Nasza praca przy produkcji części do ram kartingowych była zbieraniem doświadczenia w obróbce stopów magnezu. Oczywiście nie obyło się bez przygód, ale odpowiednia wiedza i zebrane informacje zapobiegły przed najgorszym  czyli zapaleniu się maszyn.

    Wieloletnie doświadczenie i odpowiednie przygotowanie maszyn uczyniło nas jednym z nielicznych w branży obrabiających ten stop metalu. Niestety jeżeli jest coś trudnego to i cena za usługę toczenia czy frezowania jest dość wysoka. Na dużą cenę składa się przede wszystkim duża ilość godzin spędzonych na przygotowanie specjalistycznego programu, który w bezpieczny sposób przeprowadzi maszynę przez obróbkę detalu.

    INOX 3D SYSTEM – toczenie i frezowanie Warszawa, usługi toczenia i frezowania.

Usługi toczenia i frezowania - rysunki wraz z detalami
Tuleja gwintowana z łożyskiem
Tulejki gwintowane z mosiądzu